Phbot - Otomatik Forgetten World Yaptırma

hakankahya

Moderatör
Moderatör
Üye
Tepki
2,427
GG_26.png

JokeGame Ailesinden Herkese Merhaba 🥰

Şimdiki konumuz phBot'umuza otomatik olarak nasıl Forgetten World yaptırabiliriz.

Başlıyoruz.

Öncelikle

ve

Eklentilerimizi indiriyoruz ve phBot dosya konumunda bulunan "Plugin" klasörüne atıyoruz.

Ve phBot Eklentiler kısmında Yeniden Yükle diyerek eklentilerimizin aktif olduğunu görüyoruz.

Hazır Scriptlerden seviyenize uygun olanı indiriniz.

İndirmiş olduğunuz script'leri Kasılma alanı bölümüne ekleyerek işlemlere başlayabilirsiniz.

İlk 3 Scriptte herhangi bir "GoDimensional" komutu bulunmuyor.

Hangi şehirden gitmesini istiyorsanız bunu kendiniz düzenlemeniz için script içerisine eklemedim.

Script'in başını dilediğiniz gibi düzenleyip ardından hangi script'i kulanıyorsanız o komutu ekleyiniz.

GoDimensional,Dimension Hole (Togui Village-★)

GoDimensional,Dimension Hole (Togui Village-★★)

GoDimensional,Dimension Hole (Flame Mountain-★)

GoDimensional,Dimension Hole (Flame Mountain-★★)

GoDimensional,Dimension Hole (Flame Mountain-★★★)

GoDimensional,Dimension Hole (Flame Mountain-★★★★)

GoDimensional,Dimension Hole (Shipwreck-★)

GoDimensional,Dimension Hole (Shipwreck-★★)

GoDimensional,Dimension Hole (Shipwreck-★★★)

GoDimensional,Dimension Hole (Shipwreck-★★★★)

Buradan sonra anlatacağım tüm işlemler Forgetten World Partili Düzen olarak içeriye giriş sistemini anlatmaktadır.

Yukarıda vermiş olduğum "Shipwreck 101-110 3-4 Yıldız" Script'ini kullanırken ek olarak Videoda bahsedildiği gibi
TR_ScriptCommands eklentisi yardımı ile diğer karakterleri yanınıza çekme komutunuda yapabilirsiniz.

Parti lideri haric diğer tüm karakterlerin Koşul ayarları şu şekilde olmalıdır.

Forgetten 1.png

İlgili kısımları kendi karakter ismi ve profil adınız ile yapabilirsiniz.

Ve diğer tüm karakterlere de bu koşulları TR_ConditionCopier eklentimiz ile kopyalayabilirsiniz.

Senaryo şu şekilde olacaktır ;

Parti lideri Taşı açıp içeri girecek ve daha önce belirlediğiniz çekme komutu ile diğer karakterleri yanına çağırıyor.

Diğer karakterler içeri giriş yapınca koşul yardımı ile takibe başlayacaklardır.

Takip sırasında eğer ki Parti lider çok hızlı gidiyor ise Kasılma Alanı > Komut > Yürüme geçikmesi : 1500-2000 arası ekleyebilirsiniz.

Süreç sonunda Parti lideri partyden çıkıp şehre dönünce diğer karakterler de koşul yardımı ile takibi durdurup şehre döneceklerdir.

Herhangi bir sorun veya Hata söz konusu olduysa Konu altında yorumlarınız belirtmekten çekinmeyin.

Bir başka konuda görüşmek üzere.

Küçük Boyut.png

Son düzenleme:

_Fujita_

Üye
Tepki
3
hocam siz bu sistemi denemeyeli epey zaman oldu herhalde. içeri giriş komutu her taşta değişmekte ve malesef customnpcgirişi çalışmamakta. ayrıca bu sistem taş tek tıklama ile açıldığı zaman çalışıyor malesef yoğunluktan taşın açılması 40 dakika bile sürebiliyor. tek denemede taş açılmayınca bu sistem komple bitiyor,çalışmıyor. sistemi tekrar deneyip güncellemeye çalışırsanız daha iyi olur. teşekkürler

• Konu Sahibi
  • Konu Sahibi
Konu Sahibi
hakankahya

hakankahya

Moderatör
Moderatör
Üye
Tepki
2,427
hocam siz bu sistemi denemeyeli epey zaman oldu herhalde. içeri giriş komutu her taşta değişmekte ve malesef customnpcgirişi çalışmamakta. ayrıca bu sistem taş tek tıklama ile açıldığı zaman çalışıyor malesef yoğunluktan taşın açılması 40 dakika bile sürebiliyor. tek denemede taş açılmayınca bu sistem komple bitiyor,çalışmıyor. sistemi tekrar deneyip güncellemeye çalışırsanız daha iyi olur. teşekkürler
Merhaba. Bu eklentiyi dün güncellemiştim. Yeni eklentide taşı açması için tekrar deniyor olması gerek. Deneme yapabilir misiniz?

iNemesis

Üye
Tepki
47
Merhaba Hocam,

Yoğunluktan dolayı taş açma commandı bir kere deniyor ve açamayınca bot bir daha start olmadan taşı denemiyor. Bu scriptte taşı n kere denemesi için Autodungeon plugini ile mi çözüm buldunuz? Tam olarak burada taşı "n" kere denemesi için yaptığınız yöntemi açıklayabilir misin rica etsem?

• Konu Sahibi
  • Konu Sahibi
Konu Sahibi
hakankahya

hakankahya

Moderatör
Moderatör
Üye
Tepki
2,427
Merhaba Hocam,

Yoğunluktan dolayı taş açma commandı bir kere deniyor ve açamayınca bot bir daha start olmadan taşı denemiyor. Bu scriptte taşı n kere denemesi için Autodungeon plugini ile mi çözüm buldunuz? Tam olarak burada taşı "n" kere denemesi için yaptığınız yöntemi açıklayabilir misin rica etsem?
Hayır deneme şansım olmadı. Sadece bir kaç iyileştirme eklendi. Taşı açma konusunda bir kaç deneme daha yapacağım. Açamadığı zaman tekrar denemesi üzerine.

xMualin

İçerik Üretici
İçerik Üretici
Tepki
6
İyi forumlar kolay gelsin,

FGW Scriptinde bazı bölgelerde takılmalar oluyor ve 1. Boxu kesildikten sonra direk kapıya yönelip takılıyor. Earth Ghostları kesmiyor ben onları elimle kestim sonra uniq spawn oldu sonrasında düzeldi

Konu Sahibi
hakankahya

hakankahya

Moderatör
Moderatör
Üye
Tepki
2,427
İyi forumlar kolay gelsin,

FGW Scriptinde bazı bölgelerde takılmalar oluyor ve 1. Boxu kesildikten sonra direk kapıya yönelip takılıyor. Earth Ghostları kesmiyor ben onları elimle kestim sonra uniq spawn oldu sonrasında düzeldi
Açıkcası bende phBot forumu üzerinde script'leri buldum. Oradan aldım, eğer her defasında o bölgede sorun yaşanıyor ise hangi script olduğunu dile getirin bende bir düzenleme yapmaya çalışayım.

xMualin

İçerik Üretici
İçerik Üretici
Tepki
6
Açıkcası bende phBot forumu üzerinde script'leri buldum. Oradan aldım, eğer her defasında o bölgede sorun yaşanıyor ise hangi script olduğunu dile getirin bende bir düzenleme yapmaya çalışayım.
Tamamdır takip edip bakacağım. Şuanlık gözlemdiğim yuvarlak bölgede çıkan earth ghostları görmüyo ve uniq kesmiyo

_Fujita_

Üye
Tepki
3
Plugin: Using "Boyut Deliği (Gemi Enkazı-★★★)"...
Plugin: "Boyut Deliği (Gemi Enkazı-★★★)" cannot be opened
bunu dedikten sonra dahada denemiyor artık taş açmayı

Konu Sahibi
hakankahya

hakankahya

Moderatör
Moderatör
Üye
Tepki
2,427
Plugin: Using "Boyut Deliği (Gemi Enkazı-★★★)"...
Plugin: "Boyut Deliği (Gemi Enkazı-★★★)" cannot be opened
bunu dedikten sonra dahada denemiyor artık taş açmayı
Dostum sen benim sunduğum eklenyi indirdiğine emin misin? Komutlar ingilizce olmaması gerekiyor.

_Fujita_

Üye
Tepki
3
Dostum sen benim sunduğum eklenyi indirdiğine emin misin? Komutlar ingilizce olmaması gerekiyor.

16:37:26] Python Hatası: name 'random' is not defined

[16:37:26] Komut: [GoDimensional,Dimension Hole (Shipwreck-★★★)] Komut bulunamadı

[16:37:26] Bot başlatıldı

[16:37:26] Komut: 17990, 3814 Hareket ediyor
taş açılmayınca bir sonraki fgw içerisindeki komutu görüyor ve bot duruyor .tabiki tekrar taş açmayı denemiyor

Konu Sahibi
hakankahya

hakankahya

Moderatör
Moderatör
Üye
Tepki
2,427
16:37:26] Python Hatası: name 'random' is not defined

[16:37:26] Komut: [GoDimensional,Dimension Hole (Shipwreck-★★★)] Komut bulunamadı

[16:37:26] Bot başlatıldı

[16:37:26] Komut: 17990, 3814 Hareket ediyor
taş açılmayınca bir sonraki fgw içerisindeki komutu görüyor ve bot duruyor .tabiki tekrar taş açmayı denemiyor
Konudaki eklenti güncellenmiştir. Tekrar deneyip geri dönüş sağlayınız.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar